Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Absolut otsib taas maailma parimat baaritiimi - Absolut Invite 2017

Rahvusvaheline kokteilivõistlus Absolut Invite toimub tänavu juba seitsmendat korda, pannes proovile maailma parimate baarmenide kutseoskused, loovuse ja teadmised. Käesoleva aasta jaanuarist aprillini toimuvad riiklikud eelvoorud, mille käigus valitakse välja kaheliikmelised baaritiimid igast osalevast riigist, kes astuvad võistlustulle globaalsel finaalvõistlusel Rootsis juunis 2017.

Eesti eelvoor toimub 14. märtsil Tallinnas Butterfly Lounge'is, algusega kell 11.00 ja kestusega 6-7 tundi. Võistlus on kutsetega, kutse osalemiseks saavad kaheliikmelised baaritiimid, mille mõlemad liikmed esindavad sama tööandjat (baari, klubi, hotelli vms). Meeskondlik Absolut Invite tõstab rambivalgusesse ööelu tõelised staarid, kelle oskused tulevad kõige paremini esile leti taga, kui baaris on palju rahvast ja tempo halastamatu. Võistluse formaat on sarnane eelmise aastaga, kuid siiski on ka erinevusi, mis on välja toodud reeglites allpool. Eesti eelvooru peakohtunik on Absolut’i Global Brand Ambassador Ricardo Dynan.

Eesti eelvooru võidutiimi auhinnaks on osalemine globaalsel finaalvõistlusel Rootsis koos Absolut Akademi koolituse läbimisega. NB! Tänavu on esimest korda auhind ka kohalikus eelvoorus teisele kohale jäänud meeskonnale – ka nemad lendavad Absoluti kulul Rootsi Absolut Akademi Pro koolitusele, mille toimumise aeg lepitakse kokku eraldi.

Võistluse korraldaja on Pernod Ricard Estonia, pealt vaatama ja kaasa elama on oodatud kõik kokteilisõbrad.

Finaalvõistluseks lendavad maailma parimad baaritiimid Rootsi, kus nad pannakse nelja päeva jooksul proovile erinevate ülesannetega, mille eesmärgiks on imiteerida rahvarohke töötava baari rütmi ja tempot. Tiimid saavad võimaluse näidata oma annet kokteilide loomises, teadmisi, kiirust ja oskusi. See võistlus eristub teiste baarmenide jõuproovide traditsioonilisest formaadist ning üllatab osalevaid meeskondi teistmoodi väljakutsetega, mis panevad proovile nende tiimitöö oskuse pingelistes olukordades ning tempokas võidujooksus finiši poole. Globaalne finaal toimub 14.-17. juunini 2017 ja seal osaleb 17 võistkonda 16-st riigist.

Globaalse finaalvõistluse võidutiimi auhinnaks on suurepärane pakett uusi kogemusi – Absolut viib baarmenid teekonnale, mille käigus neil avaneb võimalus näidata oma annet külalisbaarmenidena mõnedes maailma parimate hulka kuuluvates baarides. Neid esitletakse kokteilimaailma tõeliselt mõjukatele tegijatele, aitamaks suurendada nende tööalast suhtlusvõrgustikku. Kirss tordile on võimalus töötada aasta aega partnerluses Absolutiga.

Lisainfo:
Eveli Loorits, Absolut’i tootejuht, Pernod Ricard Estonia OÜ, eveli.loorits@pernod-ricard.com, tel 5298661.

Võistluse reeglid (Eesti eelvoor)

Võistlusel saavad osaleda kaheliikmelised baaritiimid, kes töötavad samas baaris või toimivad muus kontekstis tiimina, esindades põhjendatult sama tööandjat. Kutse võistlusel osalemiseks edastab tiimile Pernod Ricard Estonia esindaja.

Vähemalt üks tiimi liikmetest peab olema võimeline esitlema oma loomingut žüriile inglise keeles. Mõlemad tiimi liikmed peavad oskama inglise keelt piisaval tasemel, et ülesannetest aru saada ja neid nõuetekohaselt täita. Finaalvõistlusel tõlgi kasutamise võimalust ei ole.

Võistlus koosneb järgmistest osadest:

1)    Baarindusalaste teadmiste kirjalik test – max 12 punkti
2)    Kange alkoholi pimedegustatsioon – max 12 punkti
3)    Etteantud joogitellimuse täitmine – max 24 punkti
4)    Omaloominguliste kokteilide valmistamine – max 60 punkti

Võidab tiim, kellel on võistluse lõpuks kõige rohkem punkte.

Baarindusalaste teadmiste kirjalik test

Testis on neli teemat ja igas teemas 6 valikvastustega küsimust – kokku 24 küsimust. Teemad on järgmised: Absolut, kokteilid, ajalugu ning ööelu / muusika. Kumbki tiimi liige saab vastamiseks kaks teemat – tiim ise otsustab ilma küsimusi eelnevalt nägemata, kumb liige millised teemad saab. Vastamise ajal tiimi liikmed omavahel suhelda ei tohi. Väliseid infoallikaid (nutiseadmed jne) kasutada ei tohi. Võitlejatel on 15 minutit aega oma 12 küsimuse vastamiseks. Iga õige vastus annab 0,5 punkti, maksimaalselt on selle osa eest võimalik saada 12 punkti.

Kange alkoholi pimedegustatsioon

Võistlejad peavad lõhna ja maitse järgi ära tundma 12 erinevat kanget alkoholi. Tiim töötab eraldi, ilma omavahel konsulteerimata. Kumbki tiimi liige valib ilma teise liikme teadmata ette antud 16 kange alkoholi seast välja 6, teine liige peab need ära tundma. Vastusevariandid on ette antud, võistlejate ülesanne on õige klaas õige alkoholinimetusega kokku viia. Aega on 1 minut valimiseks ja 6 minutit vastamiseks. Iga õige vastus annab 1 punkti, maksimaalselt on selle osa eest võimalik saada 12 punkti.

Etteantud joogitellimuse täitmine

Tiimi ülesanne on täita etteantud joogitellimus võimalikult kiiresti. Joogid tuleb võistlusel valmistada täpselt etteantud retseptide järgi ja kasutades õigeid tehnikaid. Kokku tuleb teha 10 jooki (8 erinevat, sh kahte neist kahes eksemplaris). Ka võistluse ajal antakse võistlejatele sama joogitellimus „spikriks“ ette (tellimust ega retsepte ei ole vaja pähe õppida). Kõik vajalikud koostisosad, klaasid ja töövahendid on kohapeal olemas, soovi korral võib kasutada ka oma töövahendeid. Mensuuri kasutamine on kohustuslik. Sidruni- ja laimimahl on eelnevalt pressitud ja pudelitega olemas. Võistlus on aja peale, kõige kiirem tiim saab 24 punkti, järgmised vastavalt ajale 23-1 punkti (punktide jaotus täpsustub kui osalevate tiimide arv on teada). Kohtunikud jälgivad võistlejaid ja iga viga (näiteks vale valmistusmeetod, klaas või kaunistus) lisab ajale 5 karistussekundit.

Joogitellimuse leiad siit: https://www.dropbox.com/s/fwz3p0ibmakbyj2/Joogitellimus%202017.jpg?dl=0

Omaloominguliste kokteilide valmistamine

Enne võistlust valib iga tiim ühe etteantud kolmest kokteilitüübist ning loob selle raames oma isikupärase autorikokteili (üks kokteili kahe peale, mitte kummalgi tiimiliikmel eraldi). Võistluse ajal valmistab tiim oma varem välja mõeldud autorikokteili ning esitleb seda žüriile - ägeda esitluse eest (näiteks riietus, muusika, liikumine, tiimi omavaheline suhtlus) saab lisapunkte! Aega on 6 minutit, selle sisse peab mahtuma nii kokteilide valmistamine kui esitlus ja oma autorikokteil tuleb valmistada neljas eksemplaris. On tiimi enda otsustada, kuidas nad ülesandeid jagavad - näiteks üks teeb kokteilid ja teine räägib samal ajal žüriile või esineb etteastega, või mõlemad teevad kokteile ja esitlevad koos. Maksimaalne võimalik punktide arv on 60 ning žürii hindab järgmisi kriteeriume: aroom ja maitse (max 30 punkti), esitlus (max 18 punkti), kokteili väljanägemine (max 6 punkti), Absolut’i esile toomine kokteilis (max 6 punkti).

Kokteili baasalkohol peab olema Absolut Vodka (mitte maitseviinad, Elyx või mõni muu tooteportfelli liige) ning kokteil peab seda sisaldama vähemalt 3cl. Retsepti enne võistlust esitama ei pea. NB! Selleks vooruks peavad võistkonnad kõik vajalikud koostisosad, materjalid ja töövahendid ise kaasa võtma!

Kolm etteantud kokteilitüüpi on järgmised:

1)    Sour – väga lai kategooria kuhu kuuluvad paljud klassikud. Sour on lühike ja terav jook, mis enamasti koosneb kahest osast kangest alkoholist, ühest osast hapust (sidruni- või laimimahl) ja ½ osast magusast (siirup, liköör, suhkur). Bitterid ja munavalge on valikulised. Sour on sheigitud jook, mida serveeritakse puhtalt või jääkuubikutega. Näited: Cosmopolitan, Daiquiri, Margarita, Sidecar, Mandrin Sour.

2)    Collins – vahest kõige kuulsam Collins on Tom Collins, mille lõi Londonis Limmer’s hotelli peabaarman John Collins 1830-ndatel aastatel. Tema nimijook sisaldas genever’i, sidrunimahla, suhkrut ja soodavett ning see jõudis New York’i 1850-ndatel, mil üks Briti ohvitser õpetas selle valmistamist Clarendon hotelli baarmenidele. Peagi sai jook tuntuks kui Tom Collins, mida kirjeldas Jerry Thomas oma kokteiliraamatus kui soodaveega pikendatud sour’it, mis on serveeritud kõrges klaasis koos jääkuubikutega. Näited: Elderflower Collins, Sandy Collins, Tom Collins, Mandrin Collins.

3)    Modern Martini – 1980-ndate lõpp oli värviliste kokteilide kuldaeg, eriti populaarsed olid värskeid koostisosi sisaldavad martinid. Baarmenid hakkasid ära kasutama viina potentsiaali kokteilides, luues käigupealt joogi, mida me nüüd tunneme kui moodsat martinit. Serveeritakse martiniklaasis. Näited: Espresso Martini, Pineapple Martini, Raspberri Martini, Watermelon Martini.