Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
  • Perrier Jouet HEADER 3  (cropped and compressed).jpg
  • Perrier Jouet HEADER (cropped).jpg

Šampanja

1024x512_kategorier_champagne_header2.jpg

Šampanja - ahvatlev klaasike kihisevat
Šampanja on kõige kuulsam vahuvein. Oma nime on šampanja saanud Champagne-nimelise tootmispiirkonna järgi Prantsusmaal, kus on viinamarjakasvatuseks ideaalsed tingimused – niiskust talletav pinnas ning jahe kliima. Šampanja tulebki alati Prantsusmaalt ning enamasti valmistatakse jooki käsitsi korjatud viinamarjadest.

Šampanja Pernod Ricard'i valikus
Pernod Ricard'i valikus on kahe tuntud šampanjamaja G.H. Mumm ja Perrier-Jouët suurepärane toodang. Šampanjatootja Mumm on maailma üks suuremaid ning müüb aastas ligi 7 miljonit pudelit šampust. Mummi šampanja oli üks esimesi, mida tunnustati rahvusvahelise kvaliteedistandardiga ISO 9000. Pernod Ricard pakub G.H. Mummi toodangust Eestis laia valikut: G.H. Mumm Cordon Rouge’st limiteeritud väljaannete ja aastakäigu šampanjadeni.

Erinevalt Mummist on Perrier-Jouët šampanjamaja alati tegelenud eksklusiivse väiketootmisega. Šampanja on sealse elu keskmes olnud juba üle 200 aasta, mil tootmise oskusi ja teadmisi on põlvest põlve edasi pärandatud. Tavamüügis on levinuim Perrier-Jouët Grand Brut šampanja, kuid pudelit kaunistav ja iseloomulik anemoonide motiiv pärineb originaalis Perrier-Jouët Belle Epoque’lt.

Mille kõrvale šampus sobib?
Šampanja (rahvakeeli šampus) on alati sümboliseerinud jõukust ja glamuuri, mistõttu pakutakse seda tihti koos kalamarja ja muude mereandidega. Samas sobib šampus ka näiteks marineeritud metsaseentega, kergemate kala- või liharoogadega, mitmete eksootiliste toitudega, poolkuiv šampus sobib ka puuviljade ja magustoitude juurde.

Napoleon Bonaparte on öelnud: „Kui ma võidan, joon šampust tähistamiseks, kui kaotan, joon seda enda lohutamiseks.“