Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
2.jpg

Viin

Viin - arsti - ja külmarohust kokteilideni
Viin ehk vodka on neutraalse maitse ja lõhnaga vee ja etanooli lahus, mille alkoholisisaldus on 35-80%. Harilikult on viina tooraineks teravili (nisu, rukis, oder, mais, riis), vahel ka kartul või suhkrupeet. Sellest valmib leotis ehk meski, mida kääritatakse ja seejärel destilleeritakse. Puhtuse saavutamiseks destilleeritakse ja filtreeritakse viina korduvalt. Viina võib serveerida puhtalt, aga üldtuntud on ka viinakokteilid nagu Bloody Mary, Vodka Martini, Screwdriver, Black Russian ja Cosmopolitan.

Viin Pernod Ricard'i valikus
Pernod Ricard Estonia valikus on Rootsi viin (vodka) Absolut ja Soome viinad Tapio, Suomi Viina ning Saunalahden Viina. Absolut on suuruselt neljas rahvusvaheline kange alkoholi kaubamärk maailmas ja premium viina kategooria turuliider. Absolut'i toodetakse ainult ühes kohas maailmas - Lõuna-Rootsis Åhus’is. Tooraineks on sealsetel põldudel kasvav talinisu ja kohalik puurkaevuvesi. Tootmise koondamine ühte kohta on andnud ettevõttele kontrolli kogu tootmisprotsessi ja püsiva kvaliteedi üle. Absoluti valikus on ka maitseviinad. Absolut Peppar oli maailma esimene maitseviin ning leidub ka praegu meie sortimendis; lisaks veel Orient Apple, Citron, Kurant, Pears, Vanilia. Uhkusega esitleme ka lilleliste ja puuviljaste nootidega luksusviina Absolut Elyx.

Põhjanaabrite viinad
Soome viinadest pakub Pernod Ricard Tapio Viina, Saunalahden Viina ja Suomi Viina. Tapio viin on oma nime saanud Soome armastatud ja hinnatud vana metsajumala Tapio järgi. Soomes on Tapio viin üks ostetumaid, seda teatakse hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest. Saunalahden viin (38%) on Soomes samuti populaarne ning eelistatud valik neile, kes soovivad tutvuda traditsioonilise Soome teraviljast valmistatud viinaga. Suomi viin (32%) on müüginumbritelt Soome kolmas, tuntud puhta ja maheda maitse poolest.

Eestlased on tegelenud viinatootmisega alates 15. sajandist ning pikka aega oli viin peamine esmaabivahend külmetushaiguste, haavade ja ka südamevalu korral nagu laulis omal ajal Raimond Valgre.